Od rozwijania nowych metod leczenia po zwiększanie dokładności diagnostyki i personalizację opieki nad pacjentami – startupy korzystają z AI, aby poprawić opiekę zdrowotną dla wszystkich.
Aby wspierać wysiłki startupów i pomagać w ulepszaniu opieki zdrowotnej dla ludzi na całym świecie, w maju ogłosiliśmy utworzenie programu Google for Startups Growth Academy: AI for Health, skierowanego do firm w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
Ten trwający 3 miesiące program obejmuje warsztaty wykorzystujące sprawdzone metody w zakresie projektowania produktu, pozyskiwania klientów, odpowiedzialnego wprowadzania innowacji, AI oraz rozwoju przywództwa. Obejmuje również indywidualne spotkania z mentorami oraz wsparcie techniczne dotyczące projektów, które zapewniają nasi eksperci zajmujący się m.in. usługami Google Health, Verily, Fitbit i Google DeepMind.
Rozpoczęcie programu zaplanowane jest w Londynie, 27 i 28 września, a zakończenie pod koniec roku również na żywo. Spotkania te będą okazją do poznania inwestorów, ekspertów branżowych i innych założycieli startupów korzystających z AI i działających w dziedzinie szeroko pojętej opieki zdrowotnej. Po zakończeniu programu uczestnicy i uczestniczki będą nadal otrzymywali wsparcie ekspertów za pośrednictwem sieci byłych i obecnych uczestników programu Google for Startup.
Dzisiaj z dumą ogłaszamy, że do udziału w programie wybraliśmy 30 startupów z 15 krajów w regionie:
Growth Academy: AI for Health to tylko jedna z wielu inicjatyw Google mających na celu rozwijanie AI i wspieranie opieki zdrowotnej, tak aby była bardziej dostępna i odpowiednia dla każdego. Więcej informacji na temat programu znajdziesz na naszej stronie internetowej.
Ogłaszamy następny etap rozwoju Privacy Sandbox - od teraz interfejsy API dla trafności i pomiarów w Chrome są ogólnodostępne. To znaczący krok na drodze do zapewnienia większej prywatności użytkowników i użytkowniczek w sieci.
W ubiegłym roku Unia Europejska przyjęła nowy zbiór przepisów znany jako akt o usługach cyfrowych (Digital Services Act, DSA), mający na celu ujednolicenie przepisów dotyczących treści w całej UE i stworzenie konkretnych procesów moderowania treści online. DSA obowiązuje w przypadku wielu różnych usług online – od platform handlowych i sklepów z aplikacjami po platformy do udostępniania filmów online i wyszukiwarki.
W rezultacie dostosowaliśmy wiele z naszych obowiązujących od dawna procesów bezpieczeństwa oraz zmieniliśmy działanie niektórych naszych usług, aby spełnić określone wymagania DSA. W ramach pracy nad tą ważną inicjatywą liczymy na dalszą owocną współpracę z Komisją Europejską i innymi podmiotami, w tym ze specjalistami ds. zagadnień technicznych i zasad.
Nasze działania wyprzedzające obecne przepisy
Bezpieczeństwo jest ważne zarówno dla naszych użytkowników, jak i dla naszej firmy. Dlatego w Google od lat inwestujemy znaczne środki w ludzi, procesy, zasady i technologie, aby realizować cele DSA. Oto kilka przykładów:
Co więcej, Inżynierskie Centrum Bezpieczeństwa Google w Dublinie, skupiające się na zadaniach związanych z odpowiedzialnością za treści, od chwili założenia skonsultowało się z ponad 1000 specjalistów w ramach ponad 100 zdarzeń. Centrum pomaga społeczeństwu, organom regulacyjnym i osobom odpowiedzialnym za tworzenie przepisów zrozumieć aspekty praktyczne naszego podejścia do moderowania treści oraz daje nam nieocenione możliwości uczenia się od tych specjalistów i współpracy z nimi.
Dostosowywanie przejrzystości i moderowania treści do wymogów UE
Przestrzeganie przepisów na dużą skalę nie jest dla nas nowością. Od wielu lat wkładamy mnóstwo pracy w zapewnienie zgodności z unijnym Ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych i stworzyliśmy procesy oraz systemy, które umożliwiły nam na przykład obsługę wniosków dotyczących ponad 5 milionów adresów URL w ramach europejskiego prawa do bycia zapomnianym.
Obecnie, zgodnie z DSA, podejmujemy znaczne wysiłki w celu dostosowania naszych programów do konkretnych wymogów tego aktu prawnego. Oto przykłady:
Wprowadzamy również zmiany, aby udostępnić nowe formy wglądu w nasze decyzje dotyczące moderowania treści i umożliwić użytkownikom kontakt z nami na różne sposoby. Aktualizujemy też procesy raportowania i obsługi odwołań, aby udostępniać określone informacje i kontekst w związku z naszymi decyzjami:
Stałe zaangażowanie
Od dawna utrzymujemy zgodność z szeroko pojętymi celami DSA i przeznaczyliśmy pokaźne środki na dostosowanie swoich programów do jego wymagań. Wyraziliśmy również swoje obawy dotyczące potencjalnych niepożądanych konsekwencji udostępniania zbyt wielu informacji na temat naszego podejścia do egzekwowania przepisów, takich jak ryzyko ułatwienia nieuczciwym podmiotom nadużywania naszych usług i rozpowszechniania szkodliwych informacji wprowadzających w błąd. W szerszym ujęciu będziemy nadal dzielić się doświadczeniem w zwalczaniu szkodliwych treści z przestrzeganiem obowiązujących przepisów, ale bez odbierania użytkownikom korzyści związanych z internetem.
Tak jak w przypadku każdej nowej regulacji, to dopiero początek drogi. Będziemy kontynuować rozmowy z Komisją Europejską, irlandzką komisją ds. mediów (Coimisiún na Meán) i innymi organami regulacyjnymi, a także ze specjalistami ds. zagadnień technicznych, zasad i bezpieczeństwa online. Zgodnie z celem założycielskim Google, jakim jest wykorzystanie technologii do zmiany na lepsze życia ludzi na całym świecie, będziemy dalej pracować nad poprawą przejrzystości i przydatności internetu dla wszystkich.
Zespół prasowy jest dostępny pod adresem e-mail: [email protected] Odpowiedzi udzielamy wyłącznie przedstawicielom prasy. W przypadku wszystkich pozostałych pytań zapoznaj się z możliwościami kontaktu.